Nie dla nieletnich

Ciągłe zarzucanie branży e-papierosowej, sprzedaży nieletnim konsumentom spowodowało, iż powstała kampania #Zero Kompromisów, której autorem jest eSmokingWorld.

 

Kampania ma na celu uświadomienie nieuczciwym przedsiębiorcom, jak ważna jest kontrola wieku klienta i przestrzeganie obowiązujących przepisów. “Jesteśmy otwarci na dialog ze wszystkimi podmiotami, które wraz z nami zechcą działać na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa na rynku i przeciwdziałania zjawisku użytkowania e-papierosów przez nieletnich” oświadcza Piotr Zieliński, prezes Vaping Association Polska.

Nieletnia młodzież, zawsze była, jest i będzie zainteresowana produktami przeznaczonymi dla dorosłych. W przypadku e-papierosów problem jest bardziej złożony, ponieważ dotyczy produktów potencjalnie bardziej bezpiecznych niż zwykłe papierosy, co często staje się argumentem przetargowym podczas dokonywania zakupów przez osoby nieletnie. E-papierosy stanowią bezpieczniejszą formę przyjmowania nikotyny, jednak jest to cały czas produkt mający na celu walkę z uzależnieniem od zwykłych papierosów, a nie modny gadżet. 

Cała akcja ma zostać nagłośniona w mediach społecznościowych oraz w punktach sprzedaży ESW. Działania będą polegać na szkoleniach i warsztatach organizowanych dla przedsiębiorców z branży vape. Zdaniem wielu komentatorów, akcja ta ma szanse na duże powodzenie.

Więcej na ten temat: Link