Polscy przedsiębiorcy przeciwni akcyzie na beznikotynowe półprodukty!

Konsekwencje wejścia w życie rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 21 lutego 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie oznaczania wyrobów akcyzowych znakami akcyzy” oraz końca okresu przejściowego dla ustawy z dnia 12 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowym. 

Obecna definicja płynów do elektronicznych papierosów spowoduje objęcie reżimem ustawy akcyzowej wszystkich produktów przeznaczonych do użytkowania w elektronicznym papierosie, zatem także premixów, aromatów, baz beznikotynowych, esencji, koncentratów, itd.

“1) wyroby akcyzowe − wyroby energetyczne, energię elektryczną, napoje alkoholowe, wyroby tytoniowe, susz tytoniowy, płyn do papierosów elektronicznych oraz wyroby nowatorskie, określone w załączniku nr 1 do ustawy” 

“34) papierosy elektroniczne – urządzenia jednorazowego albo wielokrotnego użytku służące do spożywania za pomocą ustnika pary powstającej z płynu do papierosów elektronicznych, wyposażone w szczególności w kartridże lub zbiorniki” 

“35) płyn do papierosów elektronicznych – roztwór przeznaczony do wykorzystania w papierosach elektronicznych, zarówno z nikotyną, jak i bez nikotyny, w tym bazę do tego roztworu zawierającą glikol lub glicerynę” 

@2018 Stowarzyszenie Obrony Praw Przedsiębiorców | Wszystkie prawa zastrzeżone

Facebook